D 17 -Šrámková BlankaStadion Nový Bor
D 19 -Fleková HanaSpartak Rychnov
D 21 -Hudečková Mirkarepr. družstvo ČSSR
D 35 -Všetečková HanaTJ Jičín

Předchůdcem 1. ročníku 5 DNŮ OB bylo deset ročníků Ceny Českého ráje, které pořádal jičínský oddíl od roku 1966. Byly to vždy závody I. stupně a pravidelně zařazeny do Českého i federálního žebříčku OB. Hlavním organizátorem byl Jaroslav Havlík. Ten byl také iniciátorem založení pětidenních závodů v Jičíně. V roce 1972 bylo v Jičíně tréninkové centrum pro Mistrovství světa v OB, které se poprvé konalo v ČR a to v pískovcových skalách Lužických hor. Pro řadu reprezentačních družstev jednotlivých zemí jsme ve skalách Českém ráje uspořádali nominační závody pro MS. Vzorovými mapami i prostory byly mapy Kost a Sedmihorky. Skalní terény se staly i po MS vyhledávaným terénem pro svoji orientační náročnost. V roce 1976 požádal P.O. Bengtsson J. Havlíka o uspořádání několika tréninkových závodů, nejlépe s účastí i českých závodníků při týdenním turné orientačních běžců ze Švédska a Austrálie v Českém ráji. Tak vznikly první pětidenní závody ve střední Evropě.

Pro zajímavost startovné pro 5 etap bylo 25,- Kčs, žactvo celkem 10,- Kč První ohlas o jičínských 5 DNŮ OB byl na barevné dvojstránce v časopise - Stadion. V rozhovoru Ivana Matějů, který byl otištěn: „Jsme u zrodu českého O – ringenu, letos 250 startujících , kolik jich bude za pět let?“