29.11.2006Několik slov ke kritice za pořadatele OB Brada - Mapníky nebyly to pravé-ořechové, to je pravda, ale na vině byla i špatně složená mapa a padající sníh. Že závodníci běhali jen podle stop ve sněhu a podle odhozených mapníků, je tvrzení poněkud přehnané. Stop v celém prostoru bylo tolik, že bylo určitě umění si vybrat tu pravou. Jinak jsem po závodě "procoural" celý prostor a našel jsem dva mapníky. Že se několik D-tratí nedostalo do skal. Skalní prostor v okolí Privýšiny je tak malý a kdybychom tam poslali všechny tratě, tak by o sebe závodníci klopýtali. Pokud jde o připomínku ke kvalitě mapy nad kempem, je to daný spíše plosším orientačně těžším terénem. Tratě sprintu a trať pro veřejnost vedly převážně v tomto prostoru a nikdo z reprezentantů neměl problémy. Výborné byly i dosažené časy. Všichni běželi s inkriminovanými mikrotenovými sáčky! Pokud jde o zdlouhavé vyhlášení, tak to byl jediný závod ve VČ oblasti, kde byly vyhlášeny všechny startující kategorie a první tři závodníci v každé kategorii obdrželi ceny. Bohužel v tomto listopadovém termínu není možné počítat s pěkným počasím, neumíme totiž poručit větru, dešti, to uměli komunisté v Rusku. *Jarda Havlík*
29.11.2006Hodnocení VČ závodů 2006 - 4.11.2006 Jinolice SJC-15.závod (poslední)se běžel za studeného zamračeného zimního počasí, později s drobným deštěmna mapě Brada v měřítku 1:7500. Bezchybně provedený závod na nové mapěv členitém prostoru se skalní oblastí, kde se již mnoho let neběželobyl pěkným zakončením letošní sezony. Volba centra aotocempu poskytla kvalitní zázemí. Pořadatelé si dali na organizaci, velice záležet, navíc připravili tratě pro veřejnost a trať pro změření sil s našimi reprezentanty a po závodě tiskovou konferenci. Škoda jen, že nevyšlo počesí. Tiskovka, vyhlášení podzimní části VČ soutěží a nakonec vyhlášení všech kategoriíprogram značně natáhlo a za deštivého počasí mnoho účastníků nevydrželo. Výtky byly hlavně k avizovaným mapníkům na startu. Mikrotenové sáčky za sněhu učinily mapu nečitelnou a tak později startující mohli běžet nejen podle stop ve sněhu, ale táké podle odhozených sáčku. Průběžné vyvěšování výsledků H kategorií bylo umístěno pod okap. Vyvěšování navíc skončilo příliš brzo. Připomínky také byly ke kvalitě mapy a umístění některých kontrol nad kempem. Některým kategoriím bylo líto , že se skalnaté části vyhnuly.
Hodnotitel Kalibán NPA ======== Pořadí závodů 2006 : 1. NPA 7,836 bodů, - 2. JIL 7,230 - 3. SJC 7,146 - 4. SRK 7,048 - 5. SHK 6,837 ***
07.11.2006Výsledky vložených závodů - Výsledky sprintu a trati neregistrovaných.
06.11.2006Počasí pořadatelům ani závodníkům nepřálo ! - Přihlášených 850 závodníků se nekonalo. Psí počasí slabé jedince odradilo. K Jinolickým rybníkům nakonec přijelo 720 určitě spokojených běžců. Můžeme tak konstatovat i z celkem příznivého zhodnocení od "Velkého šéfa Bédi"
03.11.2006Závodní prostor je dobrý - Sníh který napadl ve čtvrtek zase odpoledno roztál. Dnes, to je pátek opět mírně nachumelilo, cca 2 cm. Na sluníčku již
sních rostál, ve stínu se drží. Je ho málo a tak nikterak nezpomaluje běh. Zem není zmrzlá, ani se to nesmeká. Věříme, že všechny ty kopce přežijete ve zdraví.
02.11.2006Pokyny - Pokyny najdete zde.
02.11.2006Na start je to daleko - 1800 m ! - 70 m převýšení. - 
29.10.2006Přihlášení závodníci - dle kategorií a dle oddílů.
17.10.2006** - POZOR - boty s hřeby povoleny ! - POZOR ** -  Vedeni maximální snahou o zdraví závodníků povolujeme použití bot s hřeby. Podle předpovědi může být v závodním postoru sníh. Ve čtvrtek ráno je v terénu malý poprašek sněhu. Na sobotu je hlášeno mírné oteplení i utišení větru. Při ustním jednání na CHKO v Turnově dne 3.10. 2006 jsme se snažili přesvědčit úředníky o výhodách hřebíkových bot. Bylo nám odpovězeno, že na tomto závodě jsou hřebíkové boty zakázány. Do budoucna se může jednat o jejich povolení. V písemném rozhodnutí o povolení závodu, které nám bylo doručeno těsně před závodem
není zákaz použití hřebíkových bot! Musíme ale upozornit všechny závodníky na první bod zákazových podmínek určených CHKO Český ráj: "závodníci nebudou poškozovat oplocené semenáče jedle bělokoré!" Tak prosím Vás do nich nekopejte ani je při závodě jinak nelikvidujte! Jaroslav Havlík - hlavní rozhodčí.
03.10.2006Doprovodný program - Ihned po závodech bude pro všechny orienťáky a jejich přátele pokračovat doprovodný program - vystoupení živých kapel JeTma, Ropovod a Old Place, diskotéka, soutěže,... Zváni jste všichni - přijďte pobejt!
03.10.2006Přihlášky - Přihlášky na závody zasílejte do 25.10.2006 na adresu sjc@objicin.tpc.cz. Do přihlášek nezapomeňte uvést i počet zájemců o "Běh proti mistrům světa" v jednotlivých kategoriích, abychom pro vás připravili dostatečný počet map. *** STARTOVNÉ 20,-Kč, *** neregistrovaní zdarma.
03.10.2006Běh proti mistrům světa - Součástí doprovodného programu během posledního závodu Východočeského poháru v Jinolicích bude "Běh proti mistrům světa". Ve třech kategoriích (orienťáci, orienťačky, neregistrovaní) si tak budete moci zkusit porazit jičínské juniorské mistry světa - Hónu Beneše, Danu Brožkovou, Jiřího Kazdu. Účast přislíbil bývalý dětský člen TJ Jičín juniorský mistr světa Václav Zakouřil. Rovněž kladně k účasti v závodě se vyjádřil mistr světa na krátké trati z MS 1991 Petr Kozák současný člen USK Praha, který se ovšem ze zdravotních důvodů omluvil. Nejlepší závodník v každé kategorii obdrží od pořadatelů finanční odměnu v hodnotě 1000 Kč! Vemte s sebou na závody i známé, příbuzné, kamarády a přihlašte je do kategorie neregistrovaných!
03.10.2006Rozpis závodu - Byl zveřejněn oficiální rozpis posledního závodu Východočeského poháru 2006.
SPONZOŘI


Elima
Cora
SecoGroup
Atrium
Prachov27
 

Předporodní kurzy v Jičíně